Úvod > Software Makléř – Cloudové řešení na platformě Microsoft Windows Azure

Informační systém Makléř je dostupný i pro ty nejmenší organizace

Software Makléř pro pojišťovací makléře a makléřství je možné provozovat i formou hostovaného řešení. K software Makléř tak přistupujete prostřednictvím internetu, tedy bez nutnosti pořizovat vlastní HW. Software Makléř je taktéž nabízen i formou pronájmu celého systému, kdy zákazník platí pouze za ty funkce a moduly, které v systému reálně využívá. Pro menší firmy nebo jednotlivce je forma hostingu nejschůdnější cestou, jak si pořídit standardní systém bez nutnosti úvodní jednorázové investice. Systém Makléř je tedy dostupný i pro ty nejmenší organizace.

Software Makléř je optimalizován pro platformu Microsoft Windows AzureTMzákazníkům je tedy garantovánavysoká dostupnost aplikace a bezpečnost dat.

Software Makléř na platformě Microsoft Windows Azure

Windows AzureTM je operační systém pro služby typu „cloud computing*”, který slouží jako prostředí pro vývoj, hostování a správu služeb na platformě Windows Azure. Systém Windows Azure poskytuje na vyžádání výpočetní a úložnou kapacitu, která umožňuje hostovat, škálovat a spravovat aplikace různého rozsahu prostřednictvím datacenter společnosti Microsoft®.


Zákazníci mají k dispozici datový prostor a výpočetní výkon serverů, které jsou umístěny v datových centrech Microsoftu po celém světě pomocí přístupu přes internet.

Hlavní součásti platformy Windows Azure využívanou pro produkt Makléř jsou SQL Azure a Azure Storage.

Databáze Microsoft SQL Azure je služba relační databáze v prostředí cloud postavená na technologiích SQL Server. Poskytuje vysoce dostupnou, multitenantní, škálovatelnou databázovou službu hostovanou společností Microsoft v prostředí cloud. Každá databáze vždy v datacentrech běží ve třech nezávislých replikách (kopií), což zaručuje vysokou dostupnost a bezpečnost Vašich dat.

Azure Storage je centralizované datové (nerelační) úložiště v cloudu, které opět, kvůli vysoké dostupnosti, běží ve třech nezávislých replikách, díky čemuž je vhodné pro ukládání Vašich dokumentů nebo záloh.

Výhody provozu systému Makléř na platformě Windows Azure

  • Vysoká bezpečnost a rychlý přistup k datům
  • Neomezené možnosti zvětšování uložiště dat
  • Snížení nákladů na nákup a správu hardware
  • Platba pouze za využívané prostředky a služby
  • Snížení nákladů na nákup a správu základního software
  • Snížení nároků na místo, elektřinu a další prostředky v prostorech společnosti
  • Snížení nároků na kapacitu interních výpočetních prostředků i lidí
  • Snížení nároků (a tedy i nákladů) na správu IT
  • Zrychlené reakce na obchodní potřeby a požadavky zákazníků

*Cloud computing je výpočetní výkon nabízený jako služba

…více informací o systému Makléř >>>